И ове године Школа моде и лепоте из Ниша је традиционално учествовала на манифестацији Ноћ музеја, одржаној 18. маја 2019.године.

У оквиру те манифестације организована су и Отворена врата школе за будуће средњошколце и њихове родитеље. Наставници и ученици школе су радили и припремали део програма манифестације у школским салонима и кабинетима, време од 17 до 20 сати.

Главни део програма одвијао се од 20 сати и обухватао је драмски део, ревију фризура и модну ревију. Све се одигравало у холу школе у коме је постављена изложба ученичких радова.

Манифестација је трајала до 24 сата и посетило је око 100 гледалаца, што гостију, наставника и ученика. На основу тога можемо рећи да смо задовољни као и да то може бити и боље.

Припрему програма извели су наставници ликовне културе, српског језика и књижевности, дизајна и практичне наставе у сарадњи са ученицима школе.